درمان اختلال بیش فعالی در کودکان

درمان اختلال بیش فعالی در کودکان

درمان اختلال بیش فعالی اغلب والدین را نگران این موضوع می کند که کدام روش درمانی برای فرزندشان مناسب تر است ، گزینه های زیادی برای درمان بیش فعالی وجود دارد که می توان گفت میتوان آن را با روش های درست درمان کرد ، اما بهترین عملکرد برای درمان بستگی به مرکز گفتار درمانی مناسب ، کاردرمانگر ،کودک و خانواده او بستگی دارد.

برنامه های درمانی مناسب شامل نظارت دقیق بر اینکه آیا میزان درمان به رفتار کودک کمک می کند ، و همچنین ایجاد تغییراتی که در طول مسیر کاردرمانی نیاز دارد ، می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد توصیه های پزشکی برای معالجه کودکان مبتلا به بیش فعالی، می توانید با متخصصین گفتار درمانی نسیم تماس حاصل فرمایید.

در مرکز گفتار درمانی نسیم به والدین نیز آموزش داده می شود که نه تنها بر توانایی کودک در توجه یا نشستن در مدرسه تأثیر می گذارد بلکه بر روابط با خانواده و سایر کودکان نیز تأثیر گذار است ، شروع درمان به محض تشخیص بیماری برای کودک بسیار مفید است ، اهداف کاردرمانی یادگیری یا تقویت رفتارهای مثبت و از بین بردن رفتارهای ناخواسته یا مشکل ساز است.

گفتار درمانی

آموزش والدین در مدیریت رفتار

کاردرمانی برای کودکانی که در برنامه های دسته جمعی شرکت می کنند ، معمولاً اگر والدین و مربیان برای کمک به کودک با هم همکاری کنند ، بیشترین تأثیر را دارند.

آموزش والدین در مدیریت رفتار ، مهارت ها و راهبردهای لازم را در اختیار فرزند خود قرار می دهد ، نشان داده شده است كه آموزش والدين در زمينه مديريت رفتار و همچنين داروهاي بیش فعالی در كودكان خردسال نيز موثر است اما کودکان خردسال نسبت به کودکان بزرگتر بیشتر در معرض خطرات عوارض جانبی داروهای بیش فعالی هستند.

کاردرمانی

نکاتی درباره والدین

  • از متخصصین کاردرمانی بخواهید یک برنامه منظم تنظیم کنید ، سعی کنید هر روز در یک زمان معین از خواب بیدار شوید و شب ها در یک زمان مشخص بخوابید و مرتبا این برنامه را دنبال کنید.
  • کودک را به سمت مستقل شدن سوق دهید ، کودک خود را تشویق کنید که هر روز کیف مدرسه ، لباس و اسباب بازی خود را در مکانی مشخص قرار دهد تا از گم شدن آنها جلوگیری کنید.
  • حواس پرتی کودک خود را مدیریت کنید ، تلویزیون را خاموش کنید ، نویز را محدود کنید و در هنگام انجام کارهای خانه کودک فضای بازی تمیز ایجاد کنید. برخی از کودکان مبتلا به بیش فعالی اگر در حال حرکت هستند یا به موسیقی پس زمینه گوش می دهند ، به خوبی یاد می گیرند. کودک خود را تماشا کنید و ببینید چه چیزی بر روی او موثر است.
  • انتخاب را برای کودک خود محدود کنید ، برای انتخاب فرزندانتان چند گزینه ارائه دهید به عنوان مثال ، بین این لباس یا آن لباس ، این غذا یا آن غذا یکی را انتخاب کند.
  • با کودک خود شفاف صحبت کنید ، وقتی نیاز است کودک شما کاری را انجام دهد ، خیلی مختصر و مفید از کلمات استفاده کنید.
  • به کودک خود آموزش دهید برنامه ریزی کند ، کارهای پیچیده را به مراحل ساده تر و کوتاه تر تقسیم کنید.
  • از پاداش دادن در مسیر اهداف  استفاده کنید ، یک سری اهداف مشخص کنید و به کودک خود بگویید اگر این هدف را انجام داد یک جایزه دریافت می کند.
  • نظم و انضباط موثر در کودک ، به جای فحش دادن ، فریاد زدن و یا لکه دار کردن شخصیت کودک ، از دستورالعملهای مؤثر ، وقت گذرانی یا حذف جایزه ها به عنوان عواقب رفتار نامناسب استفاده کنید.
  • فرصت های مثبت ایجاد کنید. كودكان مبتلا به بیش فعالی ممكن است شرايط خاصي را استرس آور كنند. پیدا کردن و تشویق آنچه کودک شما به خوبی انجام می دهد خواه مدرسه ، ورزش ، هنر ، موسیقی یا بازی باشد می تواند به ایجاد تجربیات مثبت کمک کند.
  • یک شیوه زندگی سالم فراهم کنید. غذای مغذی ، فعالیت های بدنی زیادی و خواب کافی مهم هستند. آنها می توانند به بهتر شدن علائم بیش فعالی کمک کنند.

و این مورد را در خاطر داشته باشید که دارو یک ابزار است نه یک درمان.

آخرین مقالات
کودک چهار ساله با گفتار ناروان

کودک چهار ساله با گفتار ناروان

کودک چهار ساله با گفتار ناروان 1399/09/02 | 09:43
کودک پنج ساله با گفتار ناروان بعد از درمان

کودک پنج ساله با گفتار ناروان بعد از درمان

کودک پنج ساله با گفتار ناروان بعد از درمان 1399/09/02 | 09:36
بهبود توانایی بینایی و شنیداری ، حافظه کاری در کودکان مبلتا به اتیسم بیش فعالی و اختلال خواندن هستند

بهبود توانایی بینایی و شنیداری ، حافظه کاری در کودکان مبلتا به اتیسم بیش فعالی و اختلال خواندن هستند

بهبود توانایی بینایی و شنیداری ، حافظه کاری در کودکان مبلتا به اتیسم بیش فعالی و اختلال خواندن هستند 1399/09/01 | 12:43
گفتار درمانی پس از سکته مغزی

گفتار درمانی پس از سکته مغزی

تیم پزشکی و گفتار درمانی وظیفه تشخیص و درمان عارضه های مربوط به حرف زدن و غذا خوردن پس از وقوع سکته مغزی را بر عهده دارد . 1399/05/07 | 11:12
کار درمانی فلج مغزی

کار درمانی فلج مغزی

کار درمانی بخشی است جدایی ناپذیر از برنامه درمانی کلی بیمار فلج مغزی ، با هدف ارتقا توانایی کودک در انجام مراسم و فعالیت های روزانه به طوری که باعث افزایش کیفیت زندگی آنها می شود . 1399/04/15 | 01:19
رفتارهای نگران کننده کودکان را بشناسیم

رفتارهای نگران کننده کودکان را بشناسیم

تهدید کودکان به اینکه به خودشان و دیگران صدمه می زنند بسیار جدی ونگران کننده است . زمانی که بچه ها تهدید به صدمه زدن خود و یا دیگری میکنند باید این مساله را بسیار جدی بگیرید ، ممکن است فکر کنید که کودکتان فقط جلب توجه می خواهد ولی حتی اگر مساله هم همین باشد 1399/03/20 | 11:54

ارسال نظر

طراحی سایت و سئو توسط دود طراحی سایت دود