درمان اختلال  اضطراب در شرق تهران

درمان اختلال  اضطراب در شرق تهران

برای درمان اختلال و اضطراب در شرق تهران می توانید به کلینیک نسیم مراجعه کنید. مشغله های زیاد و مشکلات پی در پی در زندگی همیشه ما را دچار استرس و نگرانی می کند. اما زمانی که میزان دلهره و نگرانی ها بیش از حد معمول باشد، تبدیل به اختلال اضظراب شده و می تواند به صورت مستقیم زندگی ما را تحت الشعاع قرار دهد. اضطراب یکی از اختلالات شایع در میان افراد بوده که به طور کلی سلامت روان افراد را به خطر می اندازد. به همین خاطر درمان آن بسیار مهم است.

می توان گفت که این اختلال بنا به دلایل مختلفی برای افراد رخ می دهد. البته که در برخی شرایط این مشکل عادی است. استرس و اضطراب زمانی عادی است که افراد در شرایط خاص و نسبت به یکسری مشکلات، نگرانی داشته باشند. اما اگر فردی کل روز خود را بدون هیچ مشکلی با استرس و دلهره سپری کند، به این اختلال دچار بوده و بایستی درمان شود. خوشبختانه امروزه پیشرفت علم سبب شده تا روش های مختلفی برای درمان این اختلال وجود داشته باشد. روانشناسان و رفتاردرمانگر ها براساس شرایط بیمار از بهترین روش های درمانی استفاده می کنند تا طی مدت زمانی، میزان اضطراب بیماران را کاهش دهند.

انواع اختلال اضطرابی

پیش از بحث در مورد درمان اختلال اضطراب در شرق تهران، لازم است در مورد این اختلال و انواع آن توضیح دهیم. اضطراب دارای انواع مختلفی بوده که هر یک علائم و حالات مختص به خود را دارند.

اضطراب فراگیر: زمانی که افراد بابت موضوعات مختلف دچار نگرانی مزمن بوده و به همراه این نگرانی مشکلات جسمی همانند گرفتگی عضلات داشته باشند، دچار اضطراب فراگیر هستند. در واقع در این مشکل ترس و دلهره برای افراد به عادت تبدیل می شود.

اختلال پانیک: یکی دیگر از انواع اختلال اضطراب، اختلال پانیک است. در حمله پانیک موجی از استرس و نگرانی با شدت بالا احساس می شود. مهم ترین شاخص این اختلال این است که بیش تر از یک اختلال روانی یک مشکل جسمی به نظر می رسد.

اختلال فوبیا: زمانی که افراد از یک اتفاق، شی، حیوان و.... ترس بسیار شدیدی داشته باشند، دچار فوبیا هستند.

آگورافوبیا: آگورافوبیا نیز از دیگر انواع اختلال اضطراب می باشد. در واقع افراد مبتلا به این مشکل از بیرون رفتن از خانه و قرار گرفتن در محیط های باز، ترس و هراس دارند.

اضطراب اجتماعی: زمانی که افراد از قرار گرفتن در موقعیت های اجتماعی هراس داشته باشند، دچار اختلال اضطراب اجتماعی هستند. افراد مبتلا به این مشکل از قرار گرفتن در محیط های شلوغ و قضاوت شدن توسط دیگران ترس دارند. این اضطراب در شرایط خاصی همانند سخنرانی بیش تر افراد را اذیت می کند.

استرس پس از صانحه: زمانی که افراد با یک رویداد ترسناک و خطرناک مواجه شوند، پس از آن دچار اختلال استرس پس از صانحه می شوند. خاطرات  اتفاقات بد در ذهن افراد مدام در حال تکرار شدن بوده و سبب ایجاد استرس و نگرانی بسیار شدید می شود.

می توان گفت که درمان اختلال اضطراب در شرق تهران برای هر یک از مشکلات بالا ضروری بوده و باید هر چه سریع تر روند درمان آغاز گردد.

بهترین راهکارها برای درمان اضطراب

در حقیقت درمان اختلال اضطراب به نوع آن و میزان شدتی که دارد، بستگی خواهد داشت. روانشناسان و رفتاردرمانگر ها در ابتدا شرایط بیماران را مورد ارزیابی قرار داده و براساس آن از بهترین روش درمان اضطراب استفاده می کنند. در ادامه به روش های درمانی برای اضطراب اشاره خواهیم کرد.

درمان شناختی رفتاری

در این روش درمانی میزان تاثیر کارها و رفتارهای بیمار روی احساساتش را بررسی می کنند. سپس الگوهای رفتاری که موجب اضطراب شده یا از درمان آن جلوگیری می کنند را شناسایی خواهند کرد. در این روش درمانی الگوهای رفتاری صحیح جایگزین الگوهای رفتاری قبلی شده و این گونه اختلال اضطراب درمان می شود.

رفتار درمانی برای درمان اضطراب

می توان گفت رفتار درمانی در شرق تهران یکی از روش های بسیار رایج برای درمان اختلال اضطراب است. در این روش اضطراب با متدهای آرامبخش درمان می شود. همان طور که از نام این روش پیداست، این متد بیشتر روی رفتار و عادات بیماران تمرکز دارد. رفتاردرمانگر با یکسری تکنیک ها روی رفتار و تفکرات افراد مضطرب تاثیر می گذارد. به طور معمول مدت زمان اثربخشی رفتار درمانی برای درمان اختلال اضطراب در شرق تهران، حدود یکسال است. اما نوع اختلال و شدت آن نیز در کاهش یا افزایش مدت زمان درمان تاثیرگذار است.

استفاده از دارو برای درمان اختلال اضطراب

یکی دیگر از روش های درمان برای اضطراب، مصرف یکسری از داروهای مخصوص است که باید تحت نظر پزشک انجام شود. نوع اختلال و شدت آن در تعیین نوع و دوز دارو به صورت مستقیم تاثیر دارد. همچنین مدت زمان مصرف دارو نیز در افراد متغیر است. ممکن است برخی از بیماران نیاز به داروهای اضطراب در طولانی مدت داشته و برخی دیگر نیز در زمان کوتاهی با دارو درمان شوند.

عوارض عدم درمان اضطراب

متاسفانه امروزه افراد زیادی درگیر اختلال اضطراب بوده و نسبت به درمان آن بی توجه هستند. لازم است بدانید که عدم درمان اختلال اضطراب در شرق تهران، عوارض زیادی را به همراه دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مختل شدن خواب
  • افسردگی
  • انزوا
  • مشکل در دستگاه گوارش
  • عدم تمرکز و مشکل در کار و تحصیل
  • افزایش احتمال خودکشی
  • کاهش کیفیت زندگی افراد

بهترین مرکز درمان اختلال اضطراب در شرق تهران

اگر در مناطق شرقی تهران ساکن هستید و به دنبال یک مرکز معتبر برای درمان اضطراب، گفتار درمانی و کاردرمانی هستید، می توانید به کلینیک نسیم مردانی مراجعه کنید. مجموعه سالیان زیادیست که در حوزه های رفتار درمانی، کاردرمانی، رفتار درمانی و.... به فعالیت پرداخته و نتیجه های موفقیت آمیزی را از درمان بیماران خود کسب کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ها و روند درمان می توانید با ما تماس بگیرید.

آخرین مقالات
علائم اختلالات گفتاری در کودکان

علائم اختلالات گفتاری در کودکان

شناخت علائم اختلالات گفتاری در کودکان می تواند برای والدین بسیار مهم و ضروری باشد. چرا که توجه به این علائم باعث شده تا شما بتوانید در زمان درستی برای درمان کودک خود اقدام کنید. 1402/12/03 | 12:56
گفتاردرمانی لب شکری

گفتاردرمانی لب شکری

گفتار درمانی برای لب شکری یا همان شکاف کام، یکی از روش های درمانی ضروری بوده که معمولا پس از جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع شکاف کام که برخی از افراد به آن لب شکری می گویند، از جمله نقص های مادرزادی بوده که چهره کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد 1402/12/03 | 12:45
چه کارهایی در گفتار درمانی انجام می شود؟

چه کارهایی در گفتار درمانی انجام می شود؟

گفتار درمانی به عنوان محبوب ترین روش های درمانی در توانبخشی، شامل تکنیک ها و روش های مختلفی می شود که هر یک برای مشکلات خاصی، توسط گفتار درمانگر مورد استفاده قرار می گیرند. 1402/12/01 | 10:24
گفتار درمانی آنلاین

گفتار درمانی آنلاین

گفتار درمانی آنلاین به معنای درمان از طریق حرف زدن با بیمار نیست. بلکه شامل تمرینات و تکنیک هایی است که می تواند به برقراری ارتباط بهتر بیماران، کمک کنند. لازم است 1402/11/30 | 03:29
انواع اختلالات رفتاری در کودکان

انواع اختلالات رفتاری در کودکان

انواع اختلالات رفتاری در کودکان به شکل های مختلفی بوده و هر یک از آن ها نشانه های مختص به خود را دارند. در برخی اوقات ممکن است حساسیت والدین بیش از حد باشد و با کوچک ترین بد خلقی کودک احساس کنند که او دارای مشکلات رفتاری است 1402/11/08 | 04:29
گفتاردرمانی اختلال بلع در کودکان

گفتاردرمانی اختلال بلع در کودکان

گفتار درمانی اختلال بلع در کودکان می تواند یکی از بهترین روش های درمانی ممکن برای کودکان باشد که با این مشکل مواجه هستند. به طور کلی گفتار درمانی یکی از زیر شاخه های توانبخشی است که برای طیف گسترده از مشکلات گفتاری و دهانی مورد استفاده قرار می گیرد. 1402/11/06 | 10:57

ارسال نظر

طراحی سایت توسط دودکو طراحی سایت دود