گفتار درمانی در منزل

گفتار درمانی در منزل

انواع گفتار درمانی در منزل

به تمام فعالیتهای خانواده برای تشویق کودک برای صحبت کردن کودکان 2 یا 3 ساله را گفتار درمانی در منزل گویند که توسط خانواده کودک انجام میشود.

گفتار درمانی از طریق گفت و گو با کودک

از هیچ فرصتی برای صجبت کردن با کودکتان ساده عبور نکنید اتفاقات روزمره شاید برای شما امری تکراری باشد اما برای کودکتان هر اتفاق ، تجربه ای جدید و با ارزش است.
برای مثال برای فعالیتهای منزل به کودکتان هم مسئولیتی بدهید مثل شستن برخی ظرفها گردگیری خانه و سعی کنید درحین فعالیت با کودکتان صحبت کنید.

گفتار درمانی در منزل

گفتار درمانی در منزل با آینه

در برخی موارد به دلیل اشتباه قرار گرفتن زبان و فک تلفظ بعضی از حروف برای کودک سخت است که میتوانید با استفاده از آینه موقع تفظ به کودک آموزش دهید که زبان خود را در کجای دهان خود قرار دهد.

گفتار درمانی

کودک خود را مجبور به خواندن کنید و او را ارزیابی کنید

برای کودک خود یک کتاب داستان بخرید یا از او بخواهید یک قطعه خبری را برای شما با صدای بلند بخواند چنین کارهایی باعث تقویت مهارتهای گفتاری کودکتان میشود و شما با یک ارزیابی کوچک درمیابید که آیا کودک شما فقط دچار مشکلات گفتاریست یا خیر...

تمرینات حرکتهای دهانی در گفتار درمانی در منزل

این تمرینات مانند حرکات لب ، حرکات چرخشی زبان و حرکات گونه به عضلات درون دهان کودک کمک میکند که اگر ضعیف است قوی شود چون تمامی انسانها برای خوردن ، نوشیدن و صحبت کردن نیاز به مهارتهای حرکتی بسیار قوی دارند.

گفتار درمانی

بازیهایی برای تقویت تکلم کودک

به جز تمریناتی که در بالا گفته شد شما میتوانید از کودک خود بخواهید و او را تشویق کنید که در جمع صحبت کند و به خاطر داشته باشید که کودکان به طور طبیعی صحبت میکنند این تمرینات لزوما در صورتی است که کودک آن را دوست داشته باشد.
کودکان در سنین پایین نمیتوانند صحبت کنند اما میتواند صدا بسازند با کودک خود صداهایی مانند با ، ما و... را تمرین کنید.
واضح صحبت کنید بگذارید کودکان بتوانند از شما یاد بگیرند از کلمات مناسب استفاده کنید و به کودک بیاموزید تا سوال کند و پاسخ دهد و شما میتوانید از اسباب بازیهای مخصوص گفتار درمانی و کتابهای آموزشی نیز کمک بگیرید.

برای شروع گفتار درمانی صبور باشید و به فرزندان خود فرصت دهید تا بتوانند مهارتهای خود را بهبود بخشند.

 

آخرین مقالات
اختلالات یادگیری

اختلالات یادگیری

آیا کودک شما در مدرسه مشکل روخوانی ، نوشتن انشا یا حل کردن مسائل ریاضی را دارد؟ اما باید بگوییم مشکل یادگیری اگر دائمی باشد حتما باید از یک گفتاردرمانگر کمک بگیرید 1398/10/28 | 05:23
کاردرمانگر کیست ؟

کاردرمانگر کیست ؟

کاردرمانگر در دو زمینه روانی و جسمانی فعالیت میکند و با استفاده از یک برنامه منظم و تکنیک های در مانی مناسب برای فرد و با در نظر گرفتن انگیزه و علایق او ، بیمار را به سوی فعالیت های روزانه بدون نیاز به دیگران سوق میدهد. 1398/10/11 | 01:47
آشنایی با انواع اختلالات گفتاری

آشنایی با انواع اختلالات گفتاری

در مقالات قبلی کاملا با گفتار درمانی اشنا شدیم حال میخواهیم با برخی از اختلالات گفتاری آشنا شویم و سعیمان بر این است که بتوانیم در هرمورد توضیح کوتاهی برایتان شرح دهیم. 1398/10/05 | 01:05
ادراک حرکتی، حافظه ی فعال ، بهبودی در هماهنگی چشم و پا

ادراک حرکتی، حافظه ی فعال ، بهبودی در هماهنگی چشم و پا

ادراک حرکتی، حافظه ی فعال ، بهبودی در هماهنگی چشم و پا 1398/09/20 | 10:48
افزایش توجه و تمرکز ، حافظه ی فعال ، تعادل پویا، پردازش شنیداری و پردازش دیداری

افزایش توجه و تمرکز ، حافظه ی فعال ، تعادل پویا، پردازش شنیداری و پردازش دیداری

افزایش توجه و تمرکز ، حافظه ی فعال ، تعادل پویا، پردازش شنیداری و پردازش دیداری 1398/09/20 | 08:51
چه کسانی به کاردرمانی نیاز دارند؟

چه کسانی به کاردرمانی نیاز دارند؟

چه کسانی به خدمات تخصصی کاردرمانی و متخصص کاردرمانگر نیاز دارند؟ 1398/09/20 | 06:48

ارسال نظر

طراحی سایت و سئو توسط دود طراحی سایت دود